Për tre ditë mbi 1200 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Maqedonia

Për tre ditë mbi 1200 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 20:47
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në tre ditët e fundit nga 3.561 testime për coronavirus, janë regjistruar 1.233 raste të reja.

Shumica prej tyre janë në Shkup (516).

Nga MSh informojnë se në tre ditët e fundit janë regjistruar 7 pacientë të vdekur.

Ndërsa ISHP ka regjistruar 1.450 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 331.988, prej të cilëve 318.599 janë shëruar, ndërsa 9.398 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (8 gusht) është 3.991.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat