Moti sot në Maqedoni, me diell dhe temperatura deri në 34 gradë celsius

Maqedonia

Moti sot në Maqedoni, me diell dhe temperatura deri në 34 gradë celsius

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 08:25
Ilustrim

Nga sot në Maqedoninë e Veriut do të stabilizohet moti, kurse rritja e temperaturave ditore do të jetë e shpejtë, me përjashtim të ditës së martë, ku pasdite pritet jostabilitet lokal me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë.

Sot do të mbajë mot pjesërisht i kthjellët dhe me diell.

Temperatura maksimale pritet të arrij deri në 34 gradë celsius.

Edhe në Shkup do të mbaj mot me diell dhe i kthjellët, temperatura maksimale në kryeqytet do të arrij në 31 gradë celsius.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat