Kallëzim penal kundër 71-vjeçarit nga Dibra, ka ndërtuar objekt paleje

Maqedonia

Kallëzim penal kundër 71-vjeçarit nga Dibra, ka ndërtuar objekt paleje

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 17:12
Foto ilustrim

Një kallëzim penal është ngritur kundër 71-vjeçarit B.L. nga fshati Otishani i Dibrës, i cili pa miratimin e duhur ka ndërtuar një vikend shtëpizë prej 74.45 metrash katrorë në lokalitetin Manastirec, komuna Qendër Zhupë, njofton MPB.

“Policia e Dibrës ka ngritur kallëzim penal ndaj B.L. (71) nga fshati Otishani i Dibrës, për shkak të ekzistimit të dyshimit se ka kryer vepër penale “ndërtim pa leje”.

Ai pa lejen përkatëse të lëshuar nga organi kompetent ka ndërtuar një vikend shtëpizë në Manastirec, Komuna Qendër Zhupë, në një sipërfaqe prej 74.45 metrash katrorë, duke përfituar kështu pasuri të paligjshme”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat