Sjediu: Është gjeturi trupi i të riut nga Kumanova

Maqedonia

Sjediu: Është gjeturi trupi i të riut nga Kumanova

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 11:46
Foto ilustrim

Është gjetur i riu nga Kumanova i cili disa ditë më parë kishte rënë me veturën e tij në Lumin Vardar. Këtë e njoftoi kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu.

“Më në fund gjendet i riu nga Kumanova, në lumin Vardar. Faleminderit të gjithë ekipeve të shpëtimit që kontribuuan gjatë gjithë këtyre ditëve, afaristëve, fshatarëve human, NPK komuna e Zhelinës, Njësia e Zjarrfikësve Tetovë, Qendra me menaxhim me krizat, policisë e njësisë speciale ushtarake dhe gjithë të tjerëve. Ngushëllime të thella deri tek familjarët!”, njofton në profilin e tij në Facebook kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu.

Ditëve të fundit përveç policisë dhe Drejtorisë për Mbrojtje për Shpëtim, në kërkim të djaloshit që u aksidentua ditë më parë, ishin përfshirë edhe pjesëtarët e ushtrisë dhe persona vullnetarë.

Në vendin e ngjarjes pritet të arrij Prokurori publik i cili duhet ta konfirmoj nëse trupi i pajetë është i 22- vjeçarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat