EMV dje prodhoi 6.873 megavat orë energji elektrike

Maqedonia

EMV dje prodhoi 6.873 megavat orë energji elektrike

Më: 19 nëntor 2022 Në ora: 16:53
Foto ilustrim

SHA EMV më 18.11. 2022 ka prodhuar 6.873 megavat orë energji elektrike, ndërsa ka furnizuar 3.160 megavat orë, bën të ditur Qeveria.

Në termocentralet janë prodhuar 4.458 megavat orë, ndërsa në hidrocentrale dhe në Parkun e erës Bogdanci 2.415 megavat orë.

Nevojat për energji elektrike po plotësohen pa ndërprerje”, theksojnë nga Qeveria.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat