Nga mesnata ulet çmimi i dizelit në Maqedoni të Veriut

Maqedonia

Nga mesnata ulet çmimi i dizelit në Maqedoni të Veriut

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 14:45
Foto ilustrim

Komisionin Rregullator për Energjetikë (KRRE) në Maqedoni të Veriut solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës, mesatarisht 0,46% në raport mevendimin e datës 28.11.2022.

Çmimi i shitjes me pakicë i EURODIZELIT (D-Е V) ulet për 2,00 den/l.

Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës ЕUROSUPER BS-95 dhe ЕUROSUPER BS-98 dhe të Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri I(EL-1) dhe të

Mazutit М-1 SU nuk ndryshojnë, shkruan AlsatM

Nga data 2.12.2022, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

EUROSUPER BS – 95 84,50 (denarë/litër)
EUROSUPER BS – 98 86,50 (denarë/litër)
EURODIZEL BS (D-E V) 84,50 (denarë/litër)

Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) 82,50 (denarë/litër)

Mazut М-1 SU 41,810 (denarë/kilogramë).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat