Kontrollë ndaj 54 personave në objektet hotelierike të Haraçinës

Maqedonia

Kontrollë ndaj 54 personave në objektet hotelierike të Haraçinës

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 13:16
Foto ilustrim

“Me datë 03.12.2022, zyrtarë policorë nga SPB Shkup – Njësiti për tregti të paligjshme, Njësiti policor për intervenim, ekipi operacional bastisje dhe Departamenti për operacione speciale policore kanë kryer kontrollë në objektet hotelierike në zonën e fshatit Haraçinë, Shkup.

Gjatë aksionit është arrestuar personi A.D (40), punonjës në një nga lokalet. Atij iu gjet një pistoletë tip “TT” dhe një kornizë me tetë fishekë.

Personi është mbajtur në stacion policior dhe pas dokumentimit të çështjes ndaj tij do të bëhet kallëzim penal.

Ndryshe, në kuadër të kontrollit aksionar, është kryer kontrollë ndaj 54 personave të hasur në objekte hoteliere dhe në 11 vetura”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat