Kërcënime me bomba edhe në Kavadar, janë evakuar pesë shkolla

Maqedonia

Kërcënime me bomba edhe në Kavadar, janë evakuar pesë shkolla

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 10:01
Foto ilustrim

Kërcënime për bombë janë pranuar sot në mëngjes në pesë shkolla në Kavadar, informacion për AIM e konfirmoi Riste Samarxhiev, zëdhënës i SPB Veles.

“Sot rreth orës shtatë në Stacionin Policor të Kavadarit është denoncuar se në adresat elektronike të pesë shkollave, dy shkollave të mesme dhe tri shkollave fillore në Kavadar është dërguar kërcënim për vendosjen e eksplozivit”.

“Menjëherë pas marrjes së kallëzimit, nga nëpunësit e policisë janë ndërmarrë masa për evakuim të sigurt të shkollave dhe në vijim janë kontrollet antiterroriste dhe po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit”, informoi Samarxhievi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat