Kallëzim penal kundër një punonjësi të ISHT-së në Gjevgjeli

Maqedonia

Kallëzim penal kundër një punonjësi të ISHT-së në Gjevgjeli

Më: 10 dhjetor 2023 Në ora: 20:01
Foto ilustrim

MPB njofton se është dorëzuar kallëzim penal kundër një 34-vjeçari nga Rdovishi.

I cili si person zyrtarë ka marrë ryshfet për të kryer punë të caktuara.

DPB Radovish ka paraqitur kallëzim penal kundër K. Gj.(34) nga Radovishi, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “marrje e ryshfetit”.

Punonjësi i paraqitur, punëtor në Inspektoratin Shtetëror të Tregut – inspektor në Departamentin e Mbikëqyrjes Inspektore të Strumicës në Gjevgjeli, Vallandovë dhe Radovish, në periudhën nga qershori deri në nëntor 2023, në gjashtë raste nga gjashtë persona ka pranuar gjithsej 21.000 denarë dhe 150 euro për të mos kryer veprime zyrtare”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat