Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 12 prill 2024 Në ora: 08:15
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dh me vranësira lokale.

Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval nga 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 23 deri në 29 gradë.

Në Shkup moti me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 28 gradë Celsius.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat