Autobusët e NTP-së sot dhe nesër do të lëvizin sipas orarit të së dielës

Maqedonia

Autobusët e NTP-së sot dhe nesër do të lëvizin sipas orarit të së dielës

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 09:50
Teleferiku do të funksionojë si zakonisht sot dhe gjatë fundjavës, nga ora 10 deri në 20.

Për shkak të festës fetare në RMV, sot dhe nesër transporti publik do të funksionojë sipas orarit të së dielës, me përjashtim të linjave 11, 11A, 18A, 32, 47A, 51, 55, 55B, 56, 56A, 70. , 74, 81, 118, 160, 164 dhe 180, të cilat do të funksionojnë sipas orarit të udhëtimit të së shtunës.

Ndërmarrja e Transportit Publik informon se sot nga ora 07:00 deri në 14:00 biletaritë në Gjorçe Petrov dhe në Qendrën e Transportit, ndërsa nesër të gjitha biletaritë dhe qendrat e personalizimit do të kenë orar të rregullt të punës.

Teleferiku do të funksionojë si zakonisht sot dhe gjatë fundjavës, nga ora 10 deri në 20.

Të dielën, siç informojnë nga Kompania e Transportit Publik (NTP), të gjitha automjetet e transportit publik do të funksionojnë sipas orarit javor.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat