Emrush (Sylë) Mavraj - Bota Sot
Emrush (Sylë) Mavraj

Perkujtime

E martë, 15 tetor 2019

Emrush (Sylë) Mavraj

Më: 24 janar 2019 Në ora: 00:05
Emrush (Sylë) Mavraj

Sot më 24.01.2019 bëhen tri vite që u ndave nga ne.

Të shkruaj përkujtim për Ty Baba nuk është aspak e lehtë sepse fjalët që shkruajmë nuk shprehin dhembjen që ndjejmë për Ty. 

Vitet kalojnë por malli për ty sa vjen dhe shtohet, nga dita në ditë e kuptojmë së koha nuk i shëron plagët, por të jetojmë më to. 

Nuk janë vetëm ditët, muajt, vitet që do të ndjejmë mungesën Tënde, është një jetë e tërë që më mall në shpirt do t’kemi.

Fjalët, mirësinë, dashurinë dhe bujarinë tënde do i ruajmë si gjënë më të shtrenjtë deri në përjetësi . 

Ishim më fat të kemi baba, e të pikëlluar për ty përgjithmonë.

Të përkujton më mall:

Vajza - Valbona

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test