Fedaije (Habit) Durmsihi - Bota Sot
Fedaije (Habit) Durmsihi

Perkujtime

E diel, 20 tetor 2019

Fedaije (Habit) Durmsihi

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 00:35
Fedaije (Habit) Durmsihi

Koha nuk po ndalet; plot 17 vite kaluan nga takimi ynë i fundit. Erdhe me gëzim nga Zvicra për të festuar dasmën e parë të shtëpisë, gëzimi nuk na zgjati shumë dhe ti ike përjetësisht!

Sot si çdo vjet kujtojmë ato dit të vështira, at buzëqeshje tende duke vallëzuar dhe valëvitur flamurin ton kombëtare. Ishe plot hare e gëzim, ishe dritë që shkëlqente! Dhe kështu me buzëqeshje në fytyrë do te kujtoj përjetësisht!

Tani je dhimbje dhe mall që nuk shuhet!

Je engjëll qe nga lart kujdesesh për ma të dashurit tu! Për herë në zemrat tona.

Përkujton vajza e axhës Sabit, Lindita me bashkëshortin Kujtimin si dhe vogëlushet Elina dhe Era.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test