Pal Luli - Bota Sot
Pal Luli

Perkujtime

E enjte, 24 shtator 2020

Pal Luli

Më: 4 janar 2020 Në ora: 00:10
Pal Luli

Na le shumë herët

Kujtimi për ty është i pavdekshëm

Veprat e tua janë të paharrueshme

Dashuria që ti le mbrapa

Neve na e forcon jetën

Fjalët e tua e përkëdheljet

Japin ngjyra jetës tonë

Nderi ynë dhe respekti

Qofshin krenari e shpirtit dhe emrit tënd

Sikur të ishe pran nesh ti

Fëmijët do të rriteshin me bekimin e fjalëve tua

Na mungon në mëngjes, të fillojmë ditën me ty

Na mungon në mbrëmje, ajo krenaria jote e hareshme

Na mungon çdo ditë dhe do të na mungosh edhe një jetë

Ne mundohem të ecim në hapat e tu, e ti bekona me shpirtin tënd Engjëllor

Të kujtojmë me mall e dashuri

Ne mbesim prapë fëmijët e tu

Pushoftë i qetë shpirti yt Bac

Të përkujton me mall familja jote

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat