Nexhat Ali Zymberi

Perkujtime

E mërkurë, 29 qershor 2022

Nexhat Ali Zymberi

Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 13:49
Nexhat Ali Zymberi

Me 28.02.2022 e përkujtojmë 1 vjetorin e vdekjes së babait tonë Nexhat Ali Zymberi, nga Gjilani, i lindur me 06.05.1950, në fshatin Burinc Zona e Karadakut.

Ai ishte aktivist i LDK-së dhe kontribues i jashtëzakonshëm për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës e i përndjekur nga regjimi serbo-sllav.

Babë, ne shprehim mirënjohje ndaj Zotit që na dha mundësinë që na të jemi femijët e tu qoftë edhe për një kohë të shkurtër, andaj jemi të bekuar prej Zotit që ti ishe babai jonë, djalë bujar, burrë fisnik dhe baba i mrekullueshëm.

Përgjithmonë në kujtime:

Bashkëshortja Nexhmija me djemtë Shpendin, Shpejtimin dhe vajzën Shkurten dhe reja Atefja dhe mbarë familja Zymberi nga fshati Burinc, Gjilan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat