Ramë Rexhë Muriqi

Perkujtime

E mërkurë, 29 qershor 2022

Ramë Rexhë Muriqi

Më: 1 maj 2022 Në ora: 00:05
Ramë Rexhë Muriqi

Jetojmë me kujtimet për madhështinë e figurës tënde, duke na ushqyer e ngritur me gjithçka njerëzore, arsimore e kombëtare.

Shpirti yt i bardhë I ndriçuar nga drita e mirësisë dhe dashurisë që pate në zemër dhe mençurisë që pate, pa pas kurrë urrejtje por vetëm mirësi e fisnikëri, mbetën udhërrëfyes për ne.

Jemi të sigurt që je në vendin më të shpërblyer në Parajsë, dhe kemi frikë se nuk mund të arrijë askush prej nesh, vendin që ke zënë se pse askush nuk mund të arrijë meritat Tua.

Me dhimbje e krenari familja Muriqi nga Peja, Amerika e Gjermania dhe Prishtina

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat