Ramë Rexhë Muriqi

Perkujtime

E hënë, 26 shkurt 2024

Ramë Rexhë Muriqi

Më: 1 maj 2022 Në ora: 00:05
Ramë Rexhë Muriqi

Jetojmë me kujtimet për madhështinë e figurës tënde, duke na ushqyer e ngritur me gjithçka njerëzore, arsimore e kombëtare.

Shpirti yt i bardhë I ndriçuar nga drita e mirësisë dhe dashurisë që pate në zemër dhe mençurisë që pate, pa pas kurrë urrejtje por vetëm mirësi e fisnikëri, mbetën udhërrëfyes për ne.

Jemi të sigurt që je në vendin më të shpërblyer në Parajsë, dhe kemi frikë se nuk mund të arrijë askush prej nesh, vendin që ke zënë se pse askush nuk mund të arrijë meritat Tua.

Me dhimbje e krenari familja Muriqi nga Peja, Amerika e Gjermania dhe Prishtina

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat