Arif Mustafa - Bota Sot
Arif Mustafa

Perkujtime

E martë, 16 tetor 2018

Arif Mustafa

Më: 9 dhjetor 2017 Në ora: 00:24
Arif Mustafa

Nga dita në ditë e kuptojmë se koha nuk i shëron plagët, por na mëson të jetojmë me to. Jetës tonë ju shtua jo një dhëmbje, por një helm i përjetshëm.

Edhe një vit tjetër shkoj dhe akoma s’mund të themi dot që ishe dje e nuk je sot, është sikurse po jetojmë një ëndërr. Sa vështirë qenka ta vazhdojmë jetën kur Ti nuk je me ne dhe asgjë nuk është më sikur përpara. Sot u bënë 3 vite pa buzëqeshjen, fjalët dhe ngrohtësinë tënde por do kalojnë edhe shumë vite pa Ty babi.Por mallin dhe dhembjen për Ty nuk do mund ta harrojmë kurrë.

Mungesa e jote është e pashmangshme, nuk ka peshore që e matë.

Të përkujtojmë me mall: Bashkëshortja Zejnia, djali Dreni dhe djali i vëllaut Fadili me familje.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test