Avdulla (Destan) Bobaj - Bota Sot
Avdulla (Destan) Bobaj

Perkujtime

E hënë, 10 dhjetor 2018

Avdulla (Destan) Bobaj

Më: 20 shkurt 2018 Në ora: 00:41
Avdulla (Destan) Bobaj

Dhimbja për ty, na la plagë që nuk shërohet kurrë . . . kaluan ditë, ditë të cilat po shndërrohen në vite, e largimi  nga kjo botë i dashuri ynë është boshllëku më i madh që ne ndjejmë.

Kaluan dy vite pa ty babi, por… malli e dhimbja për Ty nuk shuhet kurrë dhe asgjë më nuk është e njëjtë, çdo ditë e më shumë po na mungon, në çdo hap dhe çdo gjë duket e zbrazet dhe e zymtë pa ty

Ishe një Bashkëshort, Baba, dhe Gjysh i dashur. Ishe njeri me vlera të mëdha, jeta dhe vepra jote do të mbesin udhërrëfyes për ne

Do të mbetesh përgjithmonë krenaria e familjes sonë. Ishim me fat që të patëm , por mbesim të pikëlluar përgjithmonë që të humbëm.

Përherë do të kujtojmë me mallë dhe krenari. Bashkëshortja Ajnishahi, Vajza Rina, djemtë: Osmani, Selmani dhe Dritoni, nipat e mbesat si dhe gjithë familja Bobaj.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test