Avni Avdimetaj - Bota Sot
Avni Avdimetaj

Perkujtime

E diel, 18 nëntor 2018

Avni Avdimetaj

Më: 5 korrik 2018 Në ora: 00:15
Avni Avdimetaj

Dy Dekada kaluan që ti fizikisht me ne nuk je.
Deri në frymëmarrjen tonë të fundit, s‘ka gjë që kujtimin për ty e zbeh.  
Dashuria për ty jeton me mua, dhe rritet veçanërisht në çdo përvjetor. 
As jetën se kurseve për Atdheun, dhe more emrin DËSHMOR.
Krenohem me ty baba, dhe ndjehem me fat, që pata baba si ti, e nënën që më qëndroi afër. 
Në fakt janë dy jetëra që u flijuan, njëra për atdhe, tjetra të më rrit e edukuar mua. 
E ne sot ty me krenari të përkujtojmë, shpresojmë te Zoti në Xhenet prapë të na bashkojë. 

Të kujtojnë me mall biri yt Durimi dhe bashkëshortja Rukmanja.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test