Halit (Demë) Lukaj - Bota Sot
Halit (Demë) Lukaj

Perkujtime

E enjte, 21 shkurt 2019

Halit (Demë) Lukaj

Më: 29 tetor 2018 Në ora: 00:15
Halit (Demë) Lukaj

Krenarë përjetë që të patëm të tillë çfarë ishe Ti. Punëtor, i ndershëm, i dashur, bujar, dhe ajo që Ti trashëgove dhe për gati një shekull e mbajte dhe e mbrojte me nderë që në Kodeksin e Malësorëve të Rugovës siç ishe Ti shkruhej me shkronja të mëdha "FJALA DHE BESA".

Të kujtojnë për jetë me mallë: Bashkëshortja Hava, djemtë Gëzimi, Arsimi, Elezi, vajzat Besimja, Shkurta, Afrimja, Lendita, rejat Mirveti, Mathilda dhe Ajetja, nipat, mbesat, dhe mbarë farefisi nga Rugova, Peja dhe Gjermania.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test