Gjilani në balotazh: Votuesit tregojnë kush duhet të jetë kryetari i ardhshëm

Politika

Gjilani në balotazh: Votuesit tregojnë kush duhet të jetë kryetari i ardhshëm

Nga: G.B Më: 21 tetor 2021 Në ora: 16:51
Alban Hyseni dhe Lutfi Haziri

Kandidatët e LDK-së dhe LVV-së, Lutfi Haziri dhe Alban Hyseni do të përballen në balotazh në zgjedhjet për komunën e Gjilanit.

Alban Hyseni ka marrë 44.43 për qind ose 18.550 vota, ndërsa Lutfi Haziri, kryetari aktual, ka 43.81 për qind ose 18.289 vota.

Të dy do të përballen në raundin e dytë të zgjedhjeve me 14 nëntor.

E në një sondazh  online të realizuar nga gazeta “Bota sot”, fitues ka dalë kandidati i VV-së, Alban Hyseni.

Hyseni ka marrë 67.85 për qind të votave ose 1576 vota, ndërsa Haziri ka marrë 32.42 për qind ose 756 vota.

Votat janë nga lexuesit e gazetës “Bota sot” dhe nuk përfaqësojnë votat e qytetarëve të Komunës së Gjilanit./BS/

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat