Gjykata Komerciale, shpresë për investitorët në Kosovë

Politika

Gjykata Komerciale, shpresë për investitorët në Kosovë

Albulenë Muji Nga Albulenë Muji Më 23 janar 2022 Në ora: 22:06
Ilustrim

Javën që e lamë pas, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar me 74 vota Projektligjin për Gjykatën Komerciale.

Gjithashtu, deputetët e Kuvendit të Kosovës miratuan edhe 32 amendamente përcjellëse të këtij Projektligji.

Me ketë Gjykatë pritet që të lehtësohet puna e gjyqësorit, si dhe rritja e investimeve në Kosovës.

Agusholli: Gjykata do ta rrisë besimin e qytetarëve në sistemin e drejtësisë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Gramos Agusholli foli për votimin e  Projektligjit për Gjykatën Komerciale dhe ndikimin e tij

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat