Kritikohen Borrell dhe Lajçak

Politika

Kritikohen Borrell dhe Lajçak

Nga: A.M. Më: 27 janar 2022 Në ora: 20:14
Josep Borrell, Mirosllav Lajçak

Deklaratat e shefit të diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe të dërguarit të posaçëm për dialogun, Mirosllav Lajçak po kritikohen në Kosvës.

Këto deklarata dhe veprimet e Borrell -it dhe Lajçak-ut po cilësohen si anim për Serbinë.

Analisti politik, Islam Krasniqi, në një prononcim për “Bota sot” ka hedhur kritika ndaj Bashkimit Evropian.

“BE-ja na ka ndihmuar, por me shumë na ka gënjyer, duke u thirrur në demokraci dhe në të njëjtën kohë duke na diskriminuar apo duke na trajtuar si shoqëri e klasit të fundit”, ka thënë ai.

Po ashtu, Krasniqi ka thënë se Borrell dhe  Lajçak po anojnë nga shteti Serb.

“Edhe Borrell edhe z. Lajçak me deklaratat dhe  veprimet e tyre po anojnë nga shteti Serb, duke bërë presion mbi qeverinë tonë”, ka theksuar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat