Revolta dhe kërcënime ndaj qeverisë Kurti, rikthimi i idesë për shkëmbimin e territoreve... – Çfarë po planifikon opozita!?

Politika

Revolta dhe kërcënime ndaj qeverisë Kurti, rikthimi i idesë për shkëmbimin e territoreve... – Çfarë po planifikon opozita!?

Arife Morina Nga Arife Morina Më 30 janar 2022 Në ora: 22:34
Foto ilustrim nga "Bota sot"

Situata politike në Kosovë është e tensionuar, partitë opozitare po vazhdojnë me revolta, kritika dhe akuza ndaj qeverisë Kurti.

Paralajmërimi për rritjen e çmimit të energjisë elektrike iu hapi rrugë të gjitha subjekteve opozitare që të shprehin mllefin e tyre ndaj kryeministrit dhe kabinetit të tij qeverisës.

S’do të ndalemi derisa ZRRE-ja ta tërheq propozimin, revoltën do ta shprehim me aksione”, deklaroi Molliqaj.

Krahas kësaj çështje, nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja e riktheu idenë e shkëmbimit të territoreve, i cili hapur mbështeti këtë ide kundër Kosovës.

Madje, një lidhshmëri për tensionim të mundshëm të raporteve mes Serbisë dhe Kosovës, e kanë bërë edhe me krizën aktuale në Ukrainë, ku Rusia kërcënoi me okupim.

Të gjitha këto reagime ndaj pushtetit, kanë shkaktuar debate dhe reagime të shumta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat