Banorët e Petrovecit të Shkupit protestojnë për komunikacionin që ndodh në komunën e tyre - Bota Sot
Banorët e Petrovecit të Shkupit protestojnë për komunikacionin që ndodh në komunën e tyre

Shkupi

Banorët e Petrovecit të Shkupit protestojnë për komunikacionin që ndodh në komunën e tyre

Më: 15 prill 2019 Në ora: 23:06
Ilustrim

Me rrugë të bllokuara banorët e Petrovecit dolën në protestë për ta shprehur pakënaqësinë por edhe kërkesat për restaurimin e komunikacionit që ndodh në këtë komunë për shkak se siç thonë ata, ikjes së shumicës së automjeteve të mos paguajnë pikëpagesën.

Kreu i komunës, Borçe Mitevski por edhe një pjesë e banorëve dolën të protestojnë në rrugën rajonale duke thënë se kanë dërguar kërkesë tek institucionet kompetente, por deri tash kanë hasur në vesh të shurdhër.

Banorët gjithashtu kanë mbledhur edhe mbi 500 nënshkrimi me qëllim ta shprehin pakënaqësinë. Ata thonë se në periudhën e fundit është rritur numri i automjeteve që kalojnë nëpër rrugën rajonale në këtë vendbanim dhe janë rritur rastet e aksidenteve me pasoja tragjike.

Ato thonë se në pyetje është siguria e nxënësve, por edhe fëmijëve të kësaj komune.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...