Shkup, sanksionohen 51 shoferë për tejkalim të shpejtësisë - Bota Sot
Shkup, sanksionohen 51 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

Shkupi

Shkup, sanksionohen 51 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 15:35
Ilustrim

Njësiti për Siguri në komunikacionin rrugorë në kuadër të Sektorit për Punë të Brendshme Shkup ka zbatuar kontrolle të zgjeruara me qëllim të sanksionimin e kundërvajtjeve në komunikacion. Janë zbuluar 51 shoferë të cilët kanë tejkaluar shpejtësisë e vozitjes, ndërsa janë shqiptuar gjashtë masa parakalimi.

Janë zbuluar edhe 17 shkelje të kryera nga motoçiklistët.

Dje ndërmjet orës 6:00 dhe 24:00 u krye një kontroll për zbulimin e shoferëve që tejkalojnë shpejtësinë e vozitjes së automjeteve motorike me çka janë zbuluar 51 të cilët dhe janë sanksionuar. Janë identifikuar edhe 59 shkelje tjera, të cilat gjithashtu janë sanksionuar në mënyrë të duhur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...