Në shtëpinë e një shkupjani gjenden 73 plumba, Prokuroria kërkon arrest shtëpiak - Bota Sot
Në shtëpinë e një shkupjani gjenden 73 plumba, Prokuroria kërkon arrest shtëpiak

Shkupi

Në shtëpinë e një shkupjani gjenden 73 plumba, Prokuroria kërkon arrest shtëpiak

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 23:44
Foto ilustrim

Prokuroria e Shkupit kërkon arrest shtëpiak për një 38-vjeçar nga Shkupi, i cili dyshohet për përpunim të paligjshëm, mbajtje dhe tregti me armë ose materie shpërthyese.

Nga Prokuroria thonë se i dyshuari në shtëpinë e tij në Singjelik, në mënyrë joligjore ka mbajtur 73 plumba, prej të cilëve 67 nga prodhimi kinez dhe 6 shqiptar.

Plumbat të kalibrit 7.62×39 kanë qenë për lloje të ndryshme të armëve gjysmë automatike dhe automatike.

Propozimin për arrest shtëpiak Prokuroria e ka dorëzuar në Gjykatën Penale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat