Shkup, 40.000 të punësuar pastruan qytetin e Shkupit - Bota Sot
Shkup, 40.000 të punësuar pastruan qytetin e Shkupit

Shkupi

Shkup, 40.000 të punësuar pastruan qytetin e Shkupit

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 16:04
Ilustrim

Administrata e cila më 2 janar të këtij viti nuk punoi sot pastruan mbeturinat bashkërisht me nismën ‘Ne budi gjubre’.

Të punësuarit sot në Shkup pastruan në disa lokacione dhe se nuk ka pasur mungesa.

Kryeministri Zaev në pyetjen nëse ky aksion është një far lloj popullizimi dhe është si dita e drurit, ai u përgjigj se ka strategji, por për cilësi më të mirë edhe ndërmarrjet publike dhe deponintë duhet të kenë ndryshime në punë.

Të punësuarit e administratës përshëndetën aksionin për ngritjen e vetëdijes ndërsa në këtë aksion morëm pjesë ministrat, kryetarët e komunave, drejtorët dhe prokurorët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat