11 aksidente dje në Shkup, një person ka ndërruar jetë - Bota Sot
11 aksidente dje në Shkup, një person ka ndërruar jetë

Shkupi

11 aksidente dje në Shkup, një person ka ndërruar jetë

Më: 15 janar 2020 Në ora: 10:05
Foto ilustrim

Një person ka ndërruar jetë dhe tre të tjerë janë lënduar në gjithsej 11 aksidente trafiku, që gjatë ditës së kaluar kanë ndodhur në rajonin e SPB Shkup.

Në disa aksidente është shkaktuar vetëm dëm material.

Dy shoferë janë përjashtuar nga komunikacioni, njëri për shkak të drejtimit të makinës nën ndikimin e alkoolit, ndërsa tjetri për shkak të mos posedimit të lejes për vozitje. Gjithashtu janë përjashtuar edhe dy makina të paregjistruara.

Sipas raportit të SPB Shkup, 56 makina janë për shkak të parkimit të parregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat