Shkupi sot në mëngjes është në mesin e qyteteve më të ndotura në botë - Bota Sot
Shkupi sot në mëngjes është në mesin e qyteteve më të ndotura në botë

Shkupi

Shkupi sot në mëngjes është në mesin e qyteteve më të ndotura në botë

Më: 26 janar 2020 Në ora: 12:33
Shkupi

Shkupi përsëri është në mesin e qyteteve më të ndotura në botë.

Sipas listës së “Ervizual”, kryeqyteti i Maqedonisë këtë mëngjes është në pozitën e tetë midis qyteteve me cilësi më të dobët të ajrit.

Instrumentet matëse tregojnë se ajri më i ndotur është tek “Rektorati”.

Nga qytetet e tjera të Ballkanit për ajër më të ndotur, Sarajeva dhe Beogradi janë në vendin e dytë dhe të tretë të listës së qyteteve me ajër më të ndotur në botë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat