Ndërron jetë një 45-vjeçar nga Shkupi, ishte pozitiv me Covid-19

Shkupi

Ndërron jetë një 45-vjeçar nga Shkupi, ishte pozitiv me Covid-19

Më: 7 prill 2020 Në ora: 21:00
Ilustrim

Sipas informacioneve plotësuese të Institutit për Shëndet Publik një pacientë 45-vjeçar nga Shkupi, i cili ishte pozitiv në testin për coronavirus përmes Fakultetit të Veterinarisë, ka ndërruar jetë në rrugën drejt Spitalit “8 Shtatori”-Shkup, thuhet në deklaratën e qeverisë.

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën për shtyp deklaroi se sot kishte pesë viktima nga coronvirusi, katër në Klinikën në Infektive, një nga Kumanova, një nga Çellopeku, një nga Llabunishta dhe një nga Shtipi, ndërsa një pacientë ka ndërruar jetë në Kumanovë.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 rastet të reja me Covid-19. Sipas qyteteve 15 janë në Shkup, 7 në Kumanovë, 1 në Prilep, 3 në Strugë dhe 3 në Koçan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat