Arrestohet 35-vjeçarja nga Shkupi për vjedhje

Shkupi

Arrestohet 35-vjeçarja nga Shkupi për vjedhje

Më: 23 shtator 2021 Në ora: 18:32
Foto ilustrim

Gjatë bastisjes policia në shtëpi ia ka gjetur veshjen që e ka pasur kur e ka kryer veprën penale dhe si pasojë është arrestuar 35-vjeçarja nga Shkupi për “mashtrim” dhe “vjedhje të rëndë”.

“Më 22.09.2021 policët e Njësitit për Punë të Brendshme Gazi Babë e kanë privuar nga liria B.A.(35) nga Shkupi për shkak të ekzistimit të dyshimit për kryerjen e më shumë veprave penale “mashtrim”, “vjedhje të rëndë” dhe “vjedhje” në rajonin e Gazi Babës.

Pas urdhrit gjyqësor është kryer bastisje në shtëpinë e tij dhe është gjetur veshja që e ka pasur gjatë kryerjes së veprave penale. Në prani të prokurorit publik është kryer identifikimi edhe nga të dëmtuarit dhe janë zbardhur 6 vepra penale – tre mashtrime, një vjedhje e rëndë dhe dy vjedhje”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Pas dokumentimit të rastit, nga MPB-ja bëjnë të ditur se kundër saj do të shqiptohet kallëzim përkatës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat