Gjoba për 107 shoferë për shkelje të rregullave në trafik në Shkup

Shkupi

Gjoba për 107 shoferë për shkelje të rregullave në trafik në Shkup

Më: 4 nëntor 2021 Në ora: 12:03
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara kontrolluese në komunikacion.

Nga MPB thonë se në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 107 masa, në mesin e të cilave për vozitje më shumë se shpejtësia e lejuar 30, 16 sanksione për vozitje pa patentë shoferi, 11 për tejkalim në vijë të plotë, tre sanksione për vozitje nën ndikimin e alkoolit, 27 masa për parkim të parregullt.

Aksionet e përforcuara kontrolluese vazhdojnë, thonë nga MPB dhe ju bëjnë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në komunikacion që ta rrisim sigurinë në komunikacion dhe bashkë të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat