Kryeministri holandez Rutte të mërkurën për vizitë në Shkup

Shkupi

Kryeministri holandez Rutte të mërkurën për vizitë në Shkup

Më: 9 nëntor 2021 Në ora: 08:42
Kryeministri holandez Mark Rutte

Kryeministri holandez Mark Rutte nesër (e mërkurë) do të arrijë për vizitë në Maqedoni.

Kjo është vizita e parë e kryeministrit të Holandës në RMV, ndërsa do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev.

Një muaj më parë, në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Brdo të Sllovenisë, kryeministri holandez tha se vendi i tij do të bëjë gjithçka që ka për të zhbllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë.

Rutte më pas shprehu shpresën se kjo do të ndodhë pas zgjedhjeve në Bullgari në muajin nëntor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat