76 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Shkupi

76 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Më: 10 nëntor 2021 Në ora: 10:29
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme informon se gjatë ditës së djeshme kanë vazhduar me kontrollet e përforcuara në fushën e trafikut.

Nga MPB thonë se në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsej 76 gjoba, në mesin e të cilëve 14 për vozitje pa leje, 7 për vozitje me shpejtësi më e madhe se e lejuara, 5 për errësimin joligjor të xhamave, 4 për kalim të rrugës në dritën e kuqe të semaforit, 4 për makina të paregjistruara.

“Kontrollet në trafik do të vazhdojnë.

Apelojmë te qytetarët t’i respektojnë rregullat e komunikacionit dhe të kontribuojnë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat