Shkup, sot protestohet kundër vendimit për ‘Lagjen e Trimave’ - Bota Sot
Shkup, sot protestohet kundër vendimit për ‘Lagjen e Trimave’

Shkupi

Shkup, sot protestohet kundër vendimit për ‘Lagjen e Trimave’

Më: 5 nëntor 2017 Në ora: 07:13
Ilustrim

Nesër në sheshin Skenderbeu në Shkup do të organizohet një protestë kundër vendimit gjyqësor në shkallën e parë për rastin ‘Lagja e Trimave’.

Protesta organizohet nga disa organizata joqeveritare të cilët apelojnë që të zbulohen porositësit e vërtet e ngjarjes së Kumanovës dhe hetim ndërkombëtarë.

Protesta do të përfundojë para Gjykatës Shkupi 1.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...