Shtatoret e ”Shkupi 2014? të paguara nga paratë e qytetarëve që tani mund t’i gjeni në hedhurina - Bota Sot
Shtatoret e ”Shkupi 2014? të paguara nga paratë e qytetarëve që tani mund t’i gjeni në hedhurina

Shkupi

E martë, 20 nëntor 2018

Shtatoret e ”Shkupi 2014? të paguara nga paratë e qytetarëve që tani mund t’i gjeni në hedhurina

Më: 17 nëntor 2017 Në ora: 12:35
Shtatoret e ”Shkupi 2014?

Fotografi Nikolla Naumovski ka fotografuar punishten ku janë ndërtuar shtatoret e ”Shkupi 2014″.

Projekti në tërësi mendohet të ketë kapur shifrën e 600 milionë eurove, para të taksapaguesve në Maqedoni.

I njejti projekt është cilësuar si ”kiç” arkitekture dhe si tentim për falsifikim të historisë.

Gjithashtu, disa nga shtatoret e ngritura në Shkup kanë pasur qëllim provokimin e shteteve fqinje.

Koka luanësh, koka dhe trupa gjigant të veprimtarëve dhe shenja tjera të një Maqedonie të shpikur antike. 

Image
Shtatoret e ”Shkupi 2014″
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test