Proteston VMRO-ja, bllokon udhëkryqet në Shkup - Bota Sot
Proteston VMRO-ja, bllokon udhëkryqet në Shkup

Shkupi

Proteston VMRO-ja, bllokon udhëkryqet në Shkup

Më: 29 nëntor 2017 Në ora: 15:51
VMRO-DPMNE

VMRO-DPMNE-ja opozitare ka paralajmëruar protesta për sot në ora 18:00. protesta do të mbahet para ministrisë së drejtësisë.

Partia e Gruevskit iu bën thirrje gjithë qytetarëve, aktivistëve të tyre, simpatizantëve dhe mbështetësve që të dalin dhe të shprehin “ mbështetje ndaj patriotëve dhe revoltën kundrejt ndjekjes nga Qeveria” me bllokim të udhëkryqeve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test