Ambasada sllovake në Shkup njofton për bursa studimi në Sllovaki - Bota Sot
Ambasada sllovake në Shkup njofton për bursa studimi në Sllovaki

Shkupi

E enjte, 15 nëntor 2018

Ambasada sllovake në Shkup njofton për bursa studimi në Sllovaki

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 15:11
Ilustrim

Ambasada e Republikës Sllovake bën thirrje të hapur për aplikim për bursa studimore brenda programit Kombëtarë për bursa për Republikën Sllovake, për vitin arsimor 2018\2019.

Afati përfundimtarë për aplikim është më 30 prill, në orën 16:00. Aplikimi do të bëhet në mënyrën online në faqen e internetit për bursa sllovake.

Programi Kombëtarë i bursave në Republikën e Sllovakisë do t’i mbështesë studentët ndërkombëtarë, profesorët univerzitarë, doktorantët, studiuesit dhe artistët që të vendosen në universitete sllovake dhe në organizatat hulumtuese sllovake. Studentët dhe doktoratët mund të aplikojnë edhe për harxhimet e udhëtimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test