Skandali me të miturën e keqtrajtuar në Shkup shkakton dorëheqjen e parë - Bota Sot
Skandali me të miturën e keqtrajtuar në Shkup shkakton dorëheqjen e parë

Shkupi

Skandali me të miturën e keqtrajtuar në Shkup shkakton dorëheqjen e parë

Më: 19 shkurt 2018 Në ora: 14:41
Foto ilustrim

Skandali rreth keqtrajtimit seksual të një të miture në shtëpinë për kujdes ndaj fëmijëve me probleme edukative-shoqërore “25 maji” ka mërrë një kahje tjetër.

Stevço Sokolovski, drejtor i kësaj shtëpie ka dhënë dorëheqje, për arsye morale.

Në lidhje me këtë rast, Ministria për Punë dhe Politika Sociale ka bërë të ditur se vazhdojnë hetimet për rastin në fjalë, dhe se një komision tashmë vërtetoji se shërbimet profesionale dhe kujdestari i caktuar e kanë alarmuar situatën te institucionet përgjegjëse, për mundësi të shfrytëzimit seksual të R.I.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test