Promovohet vepra hulumtuese “Teatri Romak-Skupi” - Bota Sot
Promovohet vepra hulumtuese “Teatri Romak-Skupi”

Shkupi

Promovohet vepra hulumtuese “Teatri Romak-Skupi”

Më: 23 shkurt 2018 Në ora: 08:43
Muzeu i qytetit të Shkupit

Sot në Muzeun e qytetit të Shkupit do të bëhet publikimi i veprës hulumtuese “Teatrit Romak- Skupi”, hulumtim i bërë në vitet 2013-2016.

Promovimin e publikimit të më shumë autotëve, e organizon Muzeu i qytetit të Shkupit dhe Fakulteti filozofik.

Realizimi i promovimit është mbështetur financiarisht nga Ministria e Kulturës dhe Drejtoria për Mbrojtjen e Trashëgimis Kulturore, Muzeu i qytetit të Shkupit, si dhe nga Fakulteti filozofik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test