Kotzias viziton Shkupin më 22-23 mars? - Bota Sot
Kotzias viziton Shkupin më 22-23 mars?

Shkupi

Kotzias viziton Shkupin më 22-23 mars?

Më: 13 mars 2018 Në ora: 14:15
Nikos Kotzias

Gazeta greke “Ta Nea” shkruan se shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias pritet që ta vizitojë Shkupin më 22 dhe 23 mars.

Sipas gazetës, vizita konsiderohet mjaft e rëndësishme pasi që bisedimet do të përqëndrohen në “propozimet greke, sipas të gjitha gjasave edhe në përkthimet e përshtatshme të Shkupi”.

Kjo duhet të ndihmojë në arritjen e një marrëveshje ndërkombëtare, që do të jetë bazë e një pajtimi për emrin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test