Qyteti i Shkupit nxit turizmin në kryeqytet - Bota Sot
Qyteti i Shkupit nxit turizmin në kryeqytet

Shkupi

Qyteti i Shkupit nxit turizmin në kryeqytet

Më: 26 prill 2018 Në ora: 17:54
Qyteti i Shkupit

Qyteti i Shkupit së bashku me Ndërmarrjen Publike Komunale NPK “Turs” zyrtarisht bënë hapjen e sezonit turistik në Shkup.

Gjatë ngjarjes u promovua ruta e re me “City Tour Buss “me të cilin qytetarët dhe vizitorët do të kenë mundësin t’i shohin të gjitha vlerat dhe trashëgimin kulturorë të qytetit.

Duke filluar nga Porta “Maqedonia “, Çarshia e Vjetër, Matka, Parku i Pyllit në Vodno dhe teleferiku në Vodno.

Një maratonë që do të zhvillohet me 6 Maj në Shkup si dhe shumë ngjarje të tjera kulturore do të jetë pjesë e ofertës për promovimin e qytetit. Çmimi i shëtitjes është 150 denarë dhe do të zgjasë rreth 2 orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat