LSM do të marshojnë në Shkup me moton “Rrugët janë të ndryshme, qëllimi është i njëjtë” - Bota Sot
LSM do të marshojnë në Shkup me moton “Rrugët janë të ndryshme, qëllimi është i njëjtë”

Shkupi

E enjte, 15 nëntor 2018

LSM do të marshojnë në Shkup me moton “Rrugët janë të ndryshme, qëllimi është i njëjtë”

Më: 30 prill 2018 Në ora: 16:08
Ilustrim

Lidhja e Sindikatave në Maqedoni bën thirrje sindikatave që të marshojnë për rastin e 1 majit, “Ditën ndërkombëtare të punëtorëve dhe 110 vjetorin e lëvizjes së sindikatave në Republikën e Maqedonisë”.

Marshimi i Sindikatës do të fillojë para ndërtesës së LSM-së në ora 10:00. Sindikata do të marshoj me moton “Rrugët janë të ndara, qëllimi i njëjtë!”.

“Ju presim që të na bashkoheni në luftën për mbrojtjen dhe përmirësimin e të drejtave të punëtorëve” thuhet nga ato. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test