Çezmat publike, ndalohet të pinë ujë kafshët, gjoba për pronarët - Bota Sot
Çezmat publike, ndalohet të pinë ujë kafshët, gjoba për pronarët

Shkupi

E martë, 16 tetor 2018

Çezmat publike, ndalohet të pinë ujë kafshët, gjoba për pronarët

Më: 25 maj 2018 Në ora: 15:20
Shkup

Në të gjitha çezmat publike është e ndaluar rreptësisht të afrohen dhe pinë ujë kafshët, në të kundërtën parashihet dënim për pronarët e tyre.

Kompetentët thonë se në të gjitha çezmat publike ndalohet tu jepet ujë kafshëve, kurse për pronarët parashihet dënim me ligj.

“Çezma ku mund të pinë ujë kafshët ka nëpër parqe të kafshëve në Parkun e Qytetit dhe në të ardhmen parashihet të ndërtojmë parqe rekreative për kafshë shtëpiake. Në çezmat tjerat dënohet rreptësisht të pinë ujë kafshët, për pronarët parashihet dënim me ligj” thonë nga Qyteti i Shkupit duke mos precizuar për shumën e dënimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test