Në Shkup protestohet për vdekjen e Nikolla Sazdovskit - Bota Sot
Në Shkup protestohet për vdekjen e Nikolla Sazdovskit

Shkupi

E hënë, 15 tetor 2018

Në Shkup protestohet për vdekjen e Nikolla Sazdovskit

Më: 16 korrik 2018 Në ora: 22:32
Shkup

Sot në Shkup tifo grupi Komitët protestuan për vdekjen e anëtarit të tyre, Nikolla Sazdovski.

Protesta filloi para Prokurorisë Publike dhe vazhdoi para Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Demonstruesit të cilët ishin ndaluar nga policia që të afroheshin në ndërtesën e ministrisë, thanë se nuk u kanë ardhur për të bërë probleme dhe për të kërkuar nga institucionet të përfundonin punën e tyre.

“Nëse nuk mbarojnë ata, ne do të mbarojmë”, thonë demonstruesit dhe brohorisnin “Drejtësi për Sazdovskin”.

Maqedonasit kanë respekt për të gjithë, por ne kërkojmë gjithashtu që edhe të tjerët të na respektojnë, thekson prifti Ivica Todoro, babai Ivica Todorov, i cili po merr pjesë në protestën në nderim të Nikolla Sazdovskit. 

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test