Në Shkup sonte fillon spërkatja e dytë kundër mushkonjave - Bota Sot
Në Shkup sonte fillon spërkatja e dytë kundër mushkonjave

Shkupi

E martë, 23 tetor 2018

Në Shkup sonte fillon spërkatja e dytë kundër mushkonjave

Më: 20 korrik 2018 Në ora: 21:29
Ilustrim

Qyteti i Shkupit kumton se gjatë vikendit do të fillojë dezinsektimi i dytë, përkatësisht stërpikja kundër mushkonjave në Shkup, informon Koha.

Spërkatja me aeroplan do të bëhet të shtunën dhe dielën në orët e hershme të mëngjesit.

Spërkatja nga toka kundër mushkonjave do të fillojë të dielën, ndërsa do të përfundojë më së voni të enjten. Realizimi do të bëhet nga ora 23 deri në 4 pas mesnate.

Nëse kushtet klimatike ndonjë ditë pamundësojnë spërkatjen, ajo do të realizohet ditën e ardhshme në termin të njëjtë.

Qyteti fton bletarët në kohë të marrin masa për mbrojtjen e bletëve. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test