Më 11 dhe 12 gusht bëhet spërkatja kundër mushkonjave në Shkup - Bota Sot
Më 11 dhe 12 gusht bëhet spërkatja kundër mushkonjave në Shkup

Shkupi

Më 11 dhe 12 gusht bëhet spërkatja kundër mushkonjave në Shkup

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 18:49
Foto Ilustrim

Deinsektimi ajror kundër mushkonjave do të bëhet më 11 dhe 12 gusht (e shtunë dhe të dielën) në orët e hershme të mëngjesit, ndërsa deisnektimi tokësor kundër mushkonjave do të bëhet nga 12 deri më 16 gusht (nga e diella deri të enjten) në periudhë prej orës 23:00 deri 4 orë të ditës së ardhshme.

Këtë e kumtoi QRMK – Shkup pas raportimit të Bashkisë së Shkupit – Sektori për Punë Komunale – për spërkatje kundër mushkonjave në rajonin e Shkupit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nëse kushtet e motit nuk e mundësojnë deinsektimin, siç thuhet, deinstektimi ajror do të kryet ditën e ardhshme në të njëjtën kohë, kur kushtet e motit do të jenë të volitshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test