Një shtetas i Kosovës kapet me marihuanë në aeroportin e Shkupit - Bota Sot
Një shtetas i Kosovës kapet me marihuanë në aeroportin e Shkupit

Shkupi

Një shtetas i Kosovës kapet me marihuanë në aeroportin e Shkupit

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 21:38
Aeroporti i Shkupit

Një personit i janë shqiptuar 30 ditë paraburgim, për tentimin e kontrabandimit të tre kilogramve marihuanë, përmes aeroportit të Shkupit.

Gjatë kontrollës doganore u zbuluar rasti në fjalë.

Ndaj personit me shtetësi të dyfishtë, të Francës dhe Kosovës, është urdhëruar hetim për dyshime të kryerjes së veprës penale të “prodhimit të paautorizuar dhe lëshimit në qarkullim të drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve”.

Marihuana ishte fshehur në një valixhe të zezë, e raportuar nga i dyshuari si bagazh i tij personal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...