Protestat/ Balla: Lulzim Basha po tenton të ndezë vatra dhune në çdo bashki

Shqipëria

Protestat/ Balla: Lulzim Basha po tenton të ndezë vatra dhune në çdo bashki

Më: 11 dhjetor 2020 Në ora: 11:37
Protesta

Për Partinë Socialiste vrasja e 25-vjeçarit nga një punonjës i policisë po shfrytëzohet nga opozita për të ngritur vatra dhune në çdo bashki.

Ky qëndrim erdhi nga numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla, i cili me anë të statusi shprehet se frymëzues i kësaj dhune është kryetari i PD-së, Lulzim Basha.

"Lulëzim Basha nën frymëzimin e Sali Berishës po udhëzon partinë e tij në çdo bashki se si ta përdorin vdekjen tragjike të 25-vjeçarit, për një karshillëk të ri dhune. Dhuna e djeshme në disa qytete është organizim ekskluziv i Lulëzim Bashës, të cilët bëjnë sikur solidarizohen me protestën e Stresit në Tiranë", shprehet Balla.

Ai akuzon më tej duke u shprehur se "Lulëzim Basha po tenton të ndezë vatra dhune duke sulmuar bashki apo objekte të tjera sikurse ndodhi në Korçë, pas Tiranës. Përdhosja e simboleve të Krishtlindjeve është një porosi e turpshme Lulëzim Bashës dhe e babait të tij politik Sali Berisha"

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat